Nogomet

City slavio i povećao prednost nad Liverpoolom, Coutinho briljirao u remiju Ville i Leedsa

Večeras su odigrana četiri susreta 24. kola engleskog Premiershipa u kojem su pobjede zabilježili Manchester City i Southampton, dok su mečevi u Norwichu i Birminghamu završeni bez pobjednika.

City je savladao Brentford rezultatom 2:0 pogocima Mahreza iz penala u 40. i De Bruynea u 69. minuti susreta, te je povećao prednost nad drugoplasiranim Liverpoolom na 12 bodova.

Veoma uzbudljiv meč su odigrali Tottenham i Southampton, a gosti su slavili rezultatom 3:2. Tottenham je vodio dva puta, no gosti su stigli do preokreta i osvojili velika tri boda.

Bednarek je u 18. minuti postigao autogol za vodstvo Spursa, a Broja je samo pet minuta kasnije poravnao na 1:1.

Son je u 70. ponovo doveo Tottenham u vodstvo, a preokret i pobjedu Svecima su donijeli Elyounoussi u 79. i Adams u 82. minuti susreta.

Mečeve bez pobjednika su odigrali Aston Villa i Leeds (3:3) i Norwich i Crystal Palace (1:1).

Philippe Coutinho je briljirao u redovima Aston Ville sa golom (30.) i dvije asistencije za Ramseyja (38., 43.), dok su za Leeds pogađali James (9., 45+2) i Llorente (63.).

Strijelac za Norwich je bio Pukki u 1., a za Palace je pogodio Zaha u 60. minuti. Zaha je i promašio penal tri minute kasnije.