Košarka

Sjajni Musa predvodio Real do velike gostujuće pobjede protiv lidera Eurolige

Džanan Musa je ponovo bio najefikasniji u redovima Reala (Foto: Twitter)

Košarkaši Real Madrida pobijedili su kao gosti ekipu Fenerbahčea rezultatom 85:71 u okviru 11. kola Eurolige, a odličnu utakmicu odigrao je naš Džanan Musa koji je postigao 18 poena i bio je najefiksniji u redovima španskog kluba.

Real je već u prvoj četvrtini stekao velikih 14 poena prednosti koju su uz određene oscilajcije u igri uspjeli sačuvati sve do isteka prvog poluvremena, nakon kojeg su vodili 46:34.

Pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrtini kada su Kraljevi otišli na +23 (64:41), te su bez većih problema do kraja uspjeli privesti susret kraju.

Najefikasniji u redovima Reala bio je Džanan Musa koji je postigao 18 poena, a za 22 minute provedene na parketu dodao je i šest asistencija, te četiri skoka.

Zapaženi su bili i Tavares sa 17, kao i Deck sa 12 poena. Feneru nisu pomogli ni Motley sa 20 i Booker sa 15 poena.

Fenerbahče je ostao vodeći na tabeli sa omjerom 9-2, dok je Real Madrid ostvario osmu pobjedu uz tri poraza.

(Izvor: Klix.ba)