Foto: E. M./Klix.ba
Veliki broj građana iz raznih gradova Republike Srpske stigao je u Banju Luku gdje će u 17 sati početi skup pod nazivom “Sloboda”, izvještava reporter Klix.ba.
Na ulici se može vidjeti veliki broj policajaca, natočito oko Trga krajine gdje će biti održan skup.
Građani dolaze autobusima i privatnim automobilima na kojima su neki razvili i zastave.
Formalni organizator skupa je Boračka organizacija Republike Srpske (BORS) te je on najavljen kao nestranački, iako brojne fotografije pokazuju kako iza organizacije ovog događaja stoji SNSD.
Poruke o održavanju skupa i dolasku na ovaj događaj poslane su između ostalog i nastavnicima banjalučkih osnovnih škola.

BORS je odlučio stati iza skupa nakon odluke visokog predstavnika Christiana Schmidta o suspenziji Zakona o nepokretnoj imovini RS-a i američkih i britanskih sankcija koje su uvedene Miloradu Dodiku i Željki Cvijanović.
S druge strane, opozicija je najavila da neće učestvovati u današnjem događaju.
Današnji skup u Banjoj Luci pratit će i snage EUFOR-a., prenosi Klix.ba
(Izvor: Klix.ba)