ISTAKNUTE VIJESTI

Zašto su pacijenti, vraćajući se s hemoterapije, morali 5 sati sjediti u pokvarenom vozilu Hitne pomoći, a onda put Bihaća krenuti taksijem?

Foto:Avaz

Drama koja se sinoć odvijala u sarajevskom naselju Hotonj, sa pacijentima koji su se vraćali s hemoterapije kada se sanitetsko vozilo Doma zdravlja Bihać zapalilo, otkrila je brojne nedostatke sistema. 

Postavlja se nekoliko pitanja. Zašto su nesretni ljudi morali čekati pet sati i na kraju taksijem krenuti put Bihaća? Zašto je u Sarajevo prvo stigla vučna služba za pokvareno vozilo a ne drugo sanitetsko vozilo? Zašto neki od sarajevskih domova zdravlja nije ustupio vozilo da preveze dvojicu pacijenata do Bihaća? Zašto Klinički centar Univerziteta u Sarajevu i Opća bolnica “Prim. dr. Abdulah Nakaš” nisu ponudili smještaj pacijentima do jutra?

Ademir Jusufagić, direktor Doma zdravlja Bihać
Foto: SCREENSHOT

Zašto nije bilo komunikacije između vozača, koji je hrabro ugasio požar na vozilu i spriječio tragediju, i direktora Doma zdravlja Bihać dr. Ademira Jusufagića?

Pogkedajte ovdje VIDEO!

(Izvor: Avaz.ba)

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Najnovije vijesti

To Top