Općinski sud u Bihaću potvrdio je optužnicu protiv policijskih sluzbenika Policijske uprave USK, Elvira Džigumovića i Slavka Šabota i komandira policijskih stanica Bihać i Bosanski Petrovac, Šemsudina Dedića i Nermina Mahmutspahića za zloupotrebu položaja ili ovlaštenja i primanje dara i drugih oblika koristi.
Slučaj je otkriven zajedničkom akcijom Tužiteljstva USK i SIPA-e, tokom koje je prikupljeno više od devedeset dokaznih materijala da su optuženi organizirano uzimali mito od autoprevoznika koji su prevozili drva, ali i da su prisvajali novac od saobraćajnih prekršaja.