Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je Bosna i Hercegovina uvela sankcije Rusiji dajući na svih 23 deklaracije pozitivno mišljenje protiv Rusije, ali da ne misli da to ima veze sa Republikom Srpskom.
On je objasnio da to nisu posebne odluke vlade ili predsjednika Srbije već odluke unutar Ministarstva vanjskih poslova, koje javi da li se određena zemlja priključuje restriktivnim mjerama ili ne.
“Trudili smo se da odluke donosimo u skladu sa našim interesima. Očekujem još mnogo posjeta, da ne kažem pritisaka, tako da ni sami nećete moći da vjerujete šta ćemo sve moći da imamo u Beogradu u narednih mjesec dana. Biće mnogo interesantno i korisno za sve nas, ako izdržimo”, ocijenio je Vučić.
(Izvor: Klix.ba)