ISTAKNUTE VIJESTI

Boban Pantović, maratonac iz Beograda, sa suzama u očima: Morao sam doći u Srebrenicu (VIDEO)

Foto: N1 / Boban Pantović

Ultramaratonci 11. ultramaratona Vukovar – Srebrenica stigli su jučer u Potočare gdje danas prisustvovuju kolektivnoj dženazi za 50 žrtava genocida počinjenog u julu 1995. godine.

Novinarima se kroz suze obratio i Boban Pantović iz Beograda, koji se i ove godine priključio ultramaratoncima iz Vukovara na putu do Srebrenice.

“Mene kao čovjeka jednostavno se rodila potreba da dođem i ove godine. Trčeči ovaj ultramaraton osjetili smo strašne emocije kada je u pitanju ljudski život. Ove tragedije koje su se dogodile su tragedije svih tragedija. U svoje lično ime izražavam molitvu koja će mi biti vječita vodilja da rata nikada ne bude.

Ono što je bitno je da ne dozvolimo da se ovakve tragedije ne zaborave”, kazao je Pantović sa suzama u očima.

Podsjetimo, Pantović je i prošle godine bio prisutan na kolektivnoj dženazi kada je ukopano 19 žrtva genocida počinjenog u julu 1995. godine.

(Izvor: Radiosarajevo.ba)

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Najnovije vijesti

To Top