ISTAKNUTE VIJESTI

Svijeće za žrtve Srebrenice ispred Vučićevog kabineta

Foto: Paljenje svijeća za žrtve genocida u Srebrenici pored fontane između zgrade Predsjedništva Srbije i Skupštine grada (TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC)

Aktivisti i aktivistkinje Inicijative mladih za ljudska prava, Fonda za humanitarno pravo i mreže pomirenja REKOM večeras su u Pionirskom parku, ispred kabineta predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, u tišini zapalili svijeće odajući počast svim ubijenima u Srebrenici uz zahtjev da se 11. jul u Srbiji proglasi Danom sjećanja na žrtve genocida.

Programska direktorka Incijative mladih za ljudska prava Sofija Todorović izjavila je da je od onoga što se desilo u regionu najvažnije da naučimo „nikome se ne ponovilo“.

Navela je da je ideja akcije da sve građani Beograda mogu paljenjem svijeća da iskažu pijetet žrtvama ubijenim u Srebrenici.

Dodala je da je večerašnja akcija način prilika da iz Beograda “ode neka druga slika da postoje ljudi koji vjeruju da se mir gradi priznavanjem činjenica i tako što govorimo istinu o tome što se desilo bez uskraćivanje prava nekome da pati za svojim bližnjima”, odnosno bez uskraćivanja prava nekome da bude žrtva “zato što nije etniciteta koji nama odgovara”.

Izvor: Paljenje svijeća za žrtve genocida u Srebrenici pored fontane između zgrade Predsjedništva Srbije i Skupštine grada (TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC)

(Izvor: N1)

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Najnovije vijesti

To Top