Foto: HŠK Zrinjski/Facebook
Ekipa Zrinjskog porazom od moldavskog Sheriffa rezultatom 1:0 ispala je iz nogometne Lige prvaka, čime je nastavljena katastrofalna tradicija bh. klubova u najelitnijem nogometnom takmičenju u Evropi gdje nam je maksimalni domet od 2008. godine 2. pretkolo.
Ni danas, iako smo imali razloga za optimizam i da se nadamo da jedan naš tim može igrati ozbiljnu ulogu u Ligi prvaka, nismo došli do željenog rezultata i mogućnosti da napravimo bolji rezultat u odnosu na 2008. godinu. Sarajevo je tu šansu imali protiv Dynamo Bresta, ali su izgubili rezultatom 2:1.
Zrinjski je u drugom poluvremenu u potpunosti nadigrao Sheriff i bio je mnogo bolji tim s puno više napravljenih šansi, ali nesretan trenutak iz 22. minute kada je Savić postigao autogol na koju je odlučio pobjednika i u konačnici putnika u 2. pretkolo.
Najbolju šansu za Zrinjski imao je Bilbija u 65. minuti kada mu je golman Sheriffa sjajno odbranio udarac glavom, a blizu pogotka Zrinjski je bio i u 76. minuti kada je Kamenar šutirao malo pored gola.
Iako je trener Jakirović na kraju bacio sve karte u napad i Zrinjski je svim silama krenuo po gol, poravnanje i eventualne produžetke, na kraju nisu uspjeli postići gol te su se oprostili od igranja u Ligi prvaka.
Plemići će u UEFA-inoj Konferencijskoj ligi, gdje nastavljaju svoj evropski put, igrati protiv Diddeleng iz Luksembruga ili Tirane iz Albanije.
(Izvor: Klix.ba)