ISTAKNUTE VIJESTI

Dodik na sporan način dočekao Vučića u Bijeljini: Predsjedniče, dobro došli na svoje

Foto: A. K./Klix.ba

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine obratio se danas na otvaranju početka radova na izgradnji dionice autoputa Rača-Bijeljina.

Na početku svog obraćanja Dodik je pozdravio i poželio dobrodošlicu predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću na jedan sporan način.

“Predsjedniče, dobro došli na svoje i među svoje. Rijetko kada me nešto impresionira, ali moram reći da me impresioniralo vaše olako pristajanje da pomognete RS-u”, naveo je Dodik na početku svog obraćanja.

Nastavio je sa hvalospjevima Vučiću rekavši da se želim zahvaliti njemu, posebno jer zna i da je Srbiji potrebna investicija.
“Zato hvala, uvijek ste bili spremni pomoći. Slušajući ovdje i vas i Cvijanović, ono što želim je da dobijem vašu saglasnost da se ovaj put zove ‘Put srpskog jedinstva’. Ako se slažemo neka odmah stave u radne verzije”, rekao je Dodik.

Rekao je i da “lošim putevima ljudi odlaze, a dobrim putevma ljudi dolaze”.
“U svakom slučaju za to će trebati mnogo sredstava. Zahvaljujem vam se na naporima koje poduzimate”, dodao je on.
Zaključio je da je “ovo otvoreni Balkan” i da treba “samo da se riješimo ovih administrativnih blokada”.

(Izvor: Klix.ba)

Najnovije vijesti

To Top