Kandidat SNSD-a za predsjednika bh. entiteta RS Milorad Dodik rekao je da je RS sve stabilniji i da ostvaruje sve svoje planove i programe, navodeći da je SNSD vodi ka miru i održivosti.
Želim da se u Republici Srpskoj održi energetska sigurnost, zbog čega sam boravio u posjeti Ruskoj Federaciji – kazao je Dodik na tribini SNSD-a u banjalučkom naselju Zalužani.
On je najavio da će, nakon izbora, svim ljudima u dijaspori, koji imaju „porijeklo iz RS-a“ biti izdata takozvana identifikaciona nacionalna karta na osnovu koje će ovdje imati status domaćih osoba.
To je velika pomoć Republike Srpske za naše ljude i pokazuje našu privrženost njima – poručio je Dodik.
(Izvor: Hayat.ba)