BiH

SDA umjesto NiP-a: Srebrenik tajnim glasanjem dobio privremenog gradonačelnika

Foto: Srebrenik.net

Nermin Tursić iz Stranke demokratske akcije (SDA) bit će vršilac dužnosti gradonačelnika Srebrenika, odlučeno je danas tajnim glasanjem na sjednici Gradskog vijeća Srebrenik.

Do izbora Tursića je došlo jer je dosadašnji gradonačelnik Nihad Omerović iz Naroda i pravde (NiP), prihvatio mandat u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine.

Nermin Tursić, koji je stručni savjetnik u Gradskom organu uprave Srebrenik, dobio je 15 glasova, dok je za Adnana Bijelića iz NiP-a, savjetnika za privredu bivšeg gradonačelnika, glasalo devet vijećnika, dok su četiri glasa bila nevažeća – potvrdio je Samed Halilović, P.O. sekretar Gradskog vijeća Srebrenik.

S obzirom da je Srebrenik 16. novembra 2022. godine ostao bez gradonačelnika, od tada počinje teći rok od 90 dana za organizaciju vanrednih izbora za izbor novog gradonačelnika Srebrenika, objavila je Gradska uprava Srebrenika.

(Izvor: N1)

Najnovije vijesti

To Top