Želja za budućnost mi je da kupim kamp prikolicu i putujem po svijetu!
Ovo je izjavio dječak (13) u danima poslije zločina koji je izvšio prije tačno dva mjeseca u OŠ “Vladislav Ribnikar” u Beogradu kada je naoružan do zuba upao u školu i ubio svojih devet drugara i čuvara obezbeđenja, dok je njih petoro ranio.
Sama pomisao da osumnjičeni dječak dok boravi u psihijatrijskoj ustanovi koju čuva policija, nakon počinjenog masovnog zločina razmišlja o svojoj budućnosti, dok je svojim vršnjacima istu tu svijetlu i perspektivnu budućnost ugasio prije tačno dva mjeseca je neshvatljiva.
Hladnokrvan
Dječak je za ova dva mjeseca navodno, samo dva puta stručnjacima u psihijatrijskoj ustanovi rekao “da mu je žao što je počinio zločin”. Naime, osumnjičeni maloljetni ubica nijednog trenutka nije pokazao kajanje, niti empatiju za masakr koji je počinio iz očevog pištolja – kaže Kurirov izvor i dodaje:
– Samo je u dva navrata izrekao da osjeća pokajanje jer je ubio čuvara škole D. V. sa kojim je bio u dobrim odnosima. Da bi nakon nekog vremena pitao i za zdravlje svog najboljeg prijatelja kog je teško ranio u pucnjavi, gdje je naveo “da mu je žao što ga je pogodio i da nije htio njega da ga upuca”. Teško povređeni dječak, podsjetimo, nalazi se na lječenju u Čikagu.
(Izvor:KURIR.RS)