ISTAKNUTE VIJESTI

Dodika novinari pitali za muziku i koncert koji je bio u Srebrenici: Pogledajte šta je rekao, “AKO JE BILO…”

Milorad Dodik, predsjednik RS, jučer je održao press konferenciju u Istočnom Sarajevu, u sjedištu entitetske vlade.

Jedno od pitanja novinara bilo je vezano za koncert u Srebrenici, nakon dženaze žrtvama genocida.

“Ne znam kakav se koncert održao. U FBiH je bio Dan žalosti, a u RS nije bio, baš kao što u FBiH nije bio kad smo mi obilježavali stradanja u Bratuncu. Ne znam za taj koncert, šta je bilo, ali ako je bilo neprimjereno, nije trebalo.

Mi iz pijeteta prema žrtvama Srebrenice tri dana nismo ništa komentirali. Gledali smo da ne kažemo nijednu izjavu koja bi mogla uvrijediti žrtve. U Srebrenici je bio veliki zločin, ali zločinci su osuđeni i RS nema nikakve obaveze po tom pitanju.”

Kazao je kako se “RS solidariše sa svim ljudima, bez obzira ko su, to je naš pristup, nebitno da li nose bijele ili crne marame”, prenosi “Radio Sarajevo”

“Obezbijedili smo skup u Srebrenici, nije bilo nijednog incidenta i nikakvih provokacija. RS pokazala da može da kontroliše i da upravlja takvim izazovnim situacijama. Niko u RS-u ništa nije komentirao, ni jučer ni prekjučer. Naravno, vi to ne primjećujete”, stava je predsjednik manjeg bosanskohercegovačkog entiteta.

Komentirao je i Marš mira, te kazao da te aktivnosti smatraju provokacijom, da je vidio “ratne zastave, da je izgledalo kao da Armija paradira putevima prema Srebrenici”: “Osuđujemo to, vrlo je licemjerno.”

(Izvor: Novi.ba)

Najnovije vijesti

To Top