ISTAKNUTE VIJESTI

Davor Dragičević: Ubice su petu godinu na slobodi, šetaju ulicama Banja Luke, osvetit ću svoje dijete

Niti jedan eksces ni ja ni grupa “Pravde za Davida” nismo napravili, a izloženi smo fašističkom progonu od strane režimskih medija, a najviše od strane režima i ministra unutrašnjih poslova, poručio je

Četiri godine su prošle od pronalaska beživotnog tijela mladića Davida Dragičevića, koji je imao 21 godinu kada je stradao.

Danas su se na ušću Crkvene u Vrbas sastali njegov otac, prijatelji, kolege i članovi grupe “Pravda za Davida” kako bi odali počast Davidu. 

Na ovo mjesto položeno je cvijeće. 

Ovom prilikom otac Davida, Davor Dragičević obratio se medijima.

– Četiri godine tačno je na današnji dan od kada je zločinački MUP RS položilo dijete u kanalizaciji sa jasnom porukom. Svi dokazi postoje. Ubice su petu godinu na slobodi  – rekao je otac Davida.

U nedjelju sam pred Tužilaštvom Bosne i Hercegovine. To nije nikakav moj hir, to je zadnji vapaj. Mogu reći i očaj mene, Davida, majke Suzane, sestre Teodore, svih nas da konačno Tužilaštvo BiH skloni sa ulice ubice i zločince i sve oni koji su učestvovali u ovom zločinu.

Dodao je da naredne sedmice očekuje sastanak sa Tužilastvom BiH gdje će sa adbokatom Ifetom Feragetom iznijeti svoje zahtjeve i “igrati” otvorenih karata.

– Očekujem da ovaj predmet bude prioritet, kao i predmet “Dženan Memić”, Tužilaštva BiH. Nikakav Izborni zakon, nikakvi rezultati. Ovo se mora riješiti, dokazi postoje. Ne znam koliko ću biti tamo. Ako hoće nek donesu naredbu o nesporvođenju istrage. Peta godina je – rekao je on. 

Dodaje da ako ne bude odlučujuće reakcije Tužilaštva BiH i države BiH, znači da ne funkcioniraju institucije.

– Četiri godine sam dao sve u borbi da bude sve legalno. Niti jedan eksces, ni ja ni grupa “Pravde za Davida” nismo napravili, a izloženi smo fašističkom progonu i od strane režimskih medija, a najviše od strane režima i ministra unutrašnjih poslova Dragana Lukača i nenarodne skupštine i svih poslanika. Ne bude li, rekao sam, Davidu nisam do sada ispunio ništa. David je u Austriji sahranjen. Nije više ni ovdje. Njegove ubice se smiju, hodaju, šetaju Banja Lukom – kazao je Dragičević. 

Uzimam pravdu u svoje ruke. Žrtava će biti puno, u tom me niko neće spriječiti. Imate moje video materijale, imate sve. Sve što sam rekao to sam uradio. Osvetit ću svoje dijete – rekao je on. 

Dodao je da života “nema”, niti može hodati Banja Lukom.

– Uzet ću pravdu u svoje ruke, bit će oko za oko, zub za zub. Za dijete ću biti spreman još više – rekao je on.

Na pitanje novinara, da li će ovo MUP RS uzeti kao prijetnju, poručio je: “Neka me uhapse”.

(Izvor: Avaz.ba)

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Najnovije vijesti

To Top