Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski rekao je sinoć da ukrajinske trupe ponovo zauzimaju teritoriju oko glavnog grada i potiskuju rusku vojsku.
– Naši branioci napreduju u regiji Kijev i vraćaju kontrolu nad ukrajinskom teritorijom – kazao je.
Naglasio je i da je Irpin oslobođen.
– Bravo! Zahvalan sam svima koji su radili na ovome. Okupatori su odgurnuti od Irpina. Odgurnuti od Kijeva. Ipak, prerano je govoriti o sigurnosti u ovom dijelu naše regije. Borbe se nastavljaju – dodao je.
Naveo je da Rusi i dalje kontrolišu područje sjeverno od Kijeva i da će nastaviti s napadima uprkos značajnim gubicima.
Potom je kazao da je Mariupolj i dalje pod opsadom.
– Ruske trupe nisu dopuštale da se danas organizira nikakav humanitarni koridor, nisu dopuštale prekid vatre – rekao je sinoć.
(Izvor: Faktor.ba)