ISTAKNUTE VIJESTI

Dječak izvršio samoubistvo samo par sati prije početka školske godine: Bio žrtva vršnjačkog nasilja

Photo: Screenshot

Paolo je navodno noć prije samoubistva poslao poruku školskim drugovima.

Zajednica u provinciji Latina u Italiji u šoku je nakon smrti dječaka (14), koji se objesio 11. septembra, samo par sati prije početka školske godine, prenose mediji.

Paolo Mendiko se objesio u svojoj spavaćoj sobi, a prema pisanju medija, navodno je bio žrtva maltretiranja i sajber nasilja.

Paolo je navodno noć prije samoubistva poslao poruku školskim drugovima.

Sačuvajte mi mjesto u prvom redu u školi – napisao dječak, srceparajući znak koji danas dobija razarajuće značenje.

Prema riječima članova njegove porodice, Paolo je bio meta maltretiranja u školi i homofobičnih napada. U razredu su ga navodno zvali “djevojčica” i “Paola”. Bio je dobar učenik, volio je pecanje sa svojim ocem i svirao je bas.

Zbog zlostavljanja je promjenio i školu, ali to nije bilo dovoljno i u prvoj godini srednje škole noćna mora je ponovo počela.

Puno puta sam ga vidjela da plače – rekla je njegova majka.

Kancelarija tužioca u Kasinu pokrenula je slučaj za podsticanje na samoubistvo, naloživši obdukciju i zaplijenu mobilnih telefona dječaka, njegovih računara i računara nekoliko njegovih vršnjaka, prenosi Telegraf.

U međuvremenu, karabinjeri istražuju moguće incidente sajber maltretiranja koji su se pojavili putem četova i društvenih medija.

Najnovije vijesti

To Top