Foto: N1
Član Predsjedništva BiH Milorad Dodik glasao je danas u Generalnom konzulatu Srbije u Banja Luci za predsjedničke i parlamentarne izbore u Srbiji.
Želio bih da jednog dana svi u RS automatski dobiju državljanstvo Srbije i glasaju – kazao je Dodik,
Čestitao je svim građanima Srbije današnji dan.
Ovdje sam glasao kao državljanin Srbije, iskoristio svoje pravo s uvjerenjem da će Srbija svojim demokratskim kapacitetom nastaviti da jača, nastaviti putem stabilizacije, mira, stabilizacije ukupnih regionalnih odnosa, ekonomskog jačanja, to znači jačanja standarda, infrastrukturnih projekata -rekao je nakon glasanja.

Kako javlja N1, do 10 sati u Banja Luci glasalo je nešto vise od 18 posto birača.
U Srbiji se danas održavaju predsjednički, parlamentarni i lokalni izbori, a pravo glasa ima oko 6,5 miliona birača.
Na predsjedničkim i parlamentarnim izborima u Srbiji danas će na 15 biračkih mjesta moći da glasa oko 11.500 državljana Srbije u BiH.
(Izvor: Hayat.ba)