Bili su zajedno skoro 50 godina, Halid je do posljednjeg daha volio svoju Sejdu, ljubavlju kakva se rijetko viđa
“Sejda” je posljednja pjesma koju je Halid Bešlić objavio. Emotivni stihovi objavljeni su prije manje od mjesec kada je Halid već bio na Onkologiji KCUS-a i vodio svoju bitku za život…
Posljednju pjesmu Halid je posvetio supruzi s kojom je braku bio skoro 50 godina i koja je ležala u bolničkoj sobi do njegove. I ona bije svoju životnu bitku.
Još si mlada, još si lijepa kao nekad…
“Još si mlada, još si lijepa kao nekad, Sejdo… Raduj se, meni tugu ostavi”, posljednji su Halidovi stihovi.
Halid je do posljednjeg daha volio svoju Sejdu, ljubavlju kakva se rijetko viđa. “Jedino nas smrt može razdvojiti”, govorio je Halid.
Upoznali su se krajem sedamdesetih kada je pjevač tek započinjao svoju karijeru. Sejda je radila u tvornici čokolade, a prvi susret se desio na jednom Halidovom nastupu u kafani u kojoj je radila njegova buduća svastika.
Pred matičara su stali 1977. godine, a njihovu ljubav krunisalo je rođenje sina Dine. Željeli su još djece, no kako je Sejda imala operaciju tumora na jajnicima, ta im je želja ostala neispunjena.
“Ženu nisam upoznao na nastupu. U jednoj kafani gdje sam nastupao, na ulazu u Sarajevu… Tu je radila moja svastika, bila je kuharica, i ona me je upoznala sa ženom. Ona nije izlazila po kafanama.
Oslonac u najtežim trenucima
Kada smo se upoznali vidio sam da je to to, zabavljali smo se pola godine i odmah poslije toga smo se vjenčali. Eto, tolike godine funkcionišemo i dan-danas. Bilo je teških godina u našem odnosu, ali sve smo prevazišli… Kada smo bili mlađi, to je nekako i normalno”, govorio je Halid.
Bila mu je bila oslonac u trenucima kad je tek gradio karijeru, ali i kasnije, kroz sve životne izazove, pa tako i 2009. godine kada je Halid doživio tešku saobraćajnu nesreću.
Njihova najveća radost su bili unuci Lamija i Belmin-Kan. Svaki slobodni trenutak provodili su s njima i niko se nije nadao da će surovi udarac sudbine srušti snove i želje.