Foto: Avaz.ba
Ne znam koja si ti faca da tebi podnosim račune, a u mom dosjeu ima i ko sam i šta sam bio, a za tebe i takve sam uvijek bio gospodin i prije rata i poslije rata i u budućnosti, rekao je
U toku je vanredna sjednica Predstavničkog doma Parlamenta Federacije BiH, a na dnevnom redu je set boračkih zakona koje je predložila Vlada Federacije BiH.
Sjednica je na prijedlog Sanele Prašović-Gadžo počela sa minutom šutnje za ubijene građane Sarajeva, s obzirom da se sjednica održava na Dan grada Sarajeva.
Trenutno se raspravlja o izmjenama i dopunama Zakona o pravima branilaca i njihovih porodica.
Trenutno se vodi ratna polemika između Elme Đogić (Laburističke stranke) i Hamdije Abdića Tigra (SDA).
“Došla tobe”
Zastupnica Elma Đogić je govorila o tome kako ova vlast nije u prošlosti brinula u ovoj kategoriji te je napomenula kako je Agrokomerc izdvajao novac za logističku podršku Armiji RBiH.
Za repliku se javio Abdić, koji je rekao da je u početku njene diskusije mislio da je zastupnica Đogić “došla tobe” i da je počela podržavati Armiju RBiH, koja je branila BiH.
– Naravno da je na kraju došla do onih koji su izdali BiH i poentirala je s tim da penziju trebaju dobiti i oni koji su izdali i napali BiH. To je isto kao da Ukrajina kada pobijedi daje novac separatistima iz Donjecka i Luganska. Ona nije u stanju da ne spomene Agrokomerc. Bolje da se ne petlja kada su u pitanju borci Armije RBiH – rekao je.
“Šta ste bili prije rata?”
Ponovo se javila Elma Đogić, koja je rekla da Abdić može poentirati isključivo na “ovakvoj” retorici.
– Ako hoćete da okrenemo priču hajde ustanite i recite šta ste bili prije rata, a šta ste danas – upitala je Đogić.
Ponovo se javio Abdić, koji je kazao “Ne znam koja si ti faca da tebi podnosim račune, a u mom dosjeu ima i ko sam i šta sam bio, a za tebe i takve sam uvijek bio gospodin i prije rata i poslije rata i u budućnosti. Ti da imaš pameti ne bi se ponašala tako.”
(Izvor: Avaz.ba)