“Tri puta zaredom smo napali konvoj agresora koji je odlučio krenuti u ofenzivu u Donjecku. Ovaj put na ratištu su ostala najmanje dva okupatorska tenka, a uz njih smo uništili još nekoliko vozila”
Ukrajinska vojska na svom je YouTube kanalu danas objavila novu snimku koja, kako tvrde, prikazuje uništenje ruskih tenkova u regiji Donjeck na istoku Ukrajine.
“Tri puta zaredom smo napali konvoj agresora koji je odlučio krenuti u ofenzivu u Donjecku. Ovaj put na ratištu su ostala najmanje dva okupatorska tenka, a uz njih smo uništili još nekoliko vozila”, objavila je ukrajinska vojska.
“Ovakva sudbina čeka svakog ruskog ubojicu koji dođe ‘osloboditi’ Ukrajinu”, napisali su uz snimak.
Na Twitteru se pojavilo danas još snimaka uništavanj ruskih oklopnih vozila. Snimak ispod je zabilježen u kijevskoj oblasti.
Sljedeći snimak je iz oblasti Donbasa.
Vojska je objavila i snimak uništenja tri oklopna vozila navodećim raketama.
(Izvor: Fokus.ba)