Radi se o agencijskim snimcima Mariupolja
Ukrajinski grad Mariupolj i njegovi stanovnici preživljavaju možda i najteži period u istoriji postojanja ovog grada. Svakodnevna ruska granatiranja civilnih ciljeva do sada su odnijeli na hiljade života. Broj ranjenih svakodnevno raste. O materijalnoj šteti, u vremenu kada ginu civili, besmisleno je i govoriti.
Ukrajinsko MInistarstvo odbrane objavilo je potresan video kako izgleda svakodnevnica pod granatama u Mariupolju. Ovi snimci nedvojbeno podsjećaju na Sarajevo i 1.425 dana opsade bh. prijestonice.
– Ovako je ruska vojska uništavala i nastavlja uništavati Mariupolj, ubijajući na hiljade Ukrajinaca. Ovako izgleda pakao u 21. vijeku u Evropi, objavilo je Ministarstvo odbrane uz video.
(Izvor: Oslobođenje.ba)