Ilustracija: EPA
Ukrajinci tvrde da su ruski vojnici sa sobom odveli zasad nepoznat broj zarobljenih ukrajinskih vojnika za taoce nakon što su napustili ukrajinsku nuklearnu elektranu u Černobilu.
Državna nuklearna agencija Energoatom objavila je izjavu na Telegramu, pozivajući se na radnike Černobila. “Dok su bježali iz nuklearne elektrane u Černobilu, ruski okupatori su sa sobom poveli pripadnike Nacionalne garde, koje su držali kao taoce od 24. veljače”, stoji u objavi.
Guardian nije mogao neovisno provjeriti ove tvrdnje ostaje nejasno koliko je ukrajinskih vojnika odvedeno, ako je točno da su odvedeni.
(Izvor: Index.hr)