ISTAKNUTE VIJESTI

Ukrajinci: Rusi su sa sobom iz Černobila odveli zarobljene ukrajinske vojnike

Ilustracija: EPA

Ukrajinci tvrde da su ruski vojnici sa sobom odveli zasad nepoznat broj zarobljenih ukrajinskih vojnika za taoce nakon što su napustili ukrajinsku nuklearnu elektranu u Černobilu.

Državna nuklearna agencija Energoatom objavila je izjavu na Telegramu, pozivajući se na radnike Černobila. “Dok su bježali iz nuklearne elektrane u Černobilu, ruski okupatori su sa sobom poveli pripadnike Nacionalne garde, koje su držali kao taoce od 24. veljače”, stoji u objavi.

Guardian nije mogao neovisno provjeriti ove tvrdnje ostaje nejasno koliko je ukrajinskih vojnika odvedeno, ako je točno da su odvedeni. 

(Izvor: Index.hr)

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Najnovije vijesti

To Top