U četvrtak, 09.05.2024. godine, u “goste” nam dolazi Stipe Božić najuspješniji hrvatski alpinist.
U Muzeju AVNOJ-a od 19:00 sati promovirati će svoju zadnju knjigu “Penjačevi zapisi” za koju se može reći da je autobiografska, jer u njoj piše o odnosu prema planinama, ljubavi prema penjanju rođenoj u djetinjstvu,
Popeo se na najviše vrhove svih sedam kontinenata. Uz Chomolungmu tj. vrh poznatiji pod zapadnjačkim nazivom Mount Everest (visok 8848 m), K 2 (8611 m), Kangchenjunga (8586 m), u alpskom stilu svladao je južnu stijenu Manaslua (8163 m), sjeverne stijene Eigera, Grandes Jorassesa i Matterhorna u Alpama i granitni monolit El Capitan u Kaliforniji. U jednoj od brojnih ekspedicija stigao je i do Sjevernog pola i to na skijama iz Sibira.
Suorganizator promocije je Planinarsko društvo “Plješevica” Bihać koje ovih dana proslavlja 70 godina postojanja što je izuzetna činjenica.
