Vlada FBiH uvažila zahtjeve i nastojanja kajiških zastupkika Maja Uremović i Halil Bajramovic, te ministra Kemal Hrnjić i gradonačelnika Elvedin Sedić i na svojoj danšnjoj redovnoj sjednici usvojila Rebalans Budžeta Federacije BiH za 2023. godinu, koji će biti ubrzo upućen i u Parlametarnu proceduru, a unutar kojeg se između ostalog nalaze stavke:
2,5 miliona KM za Bazen u Bihaću na razdjelu Federalnog ministarstva kulture i sporta
2 miliona KM za poboljšanje infrastrukture u Nacionalnom Parku Una u Bihaću na razdjelu Federalnog ministarstva okoliša i turizma (i to 1,2 miliona KM za dovršetak regionalne putne komunikacije Kulen Vakuf – Martin Brod i 800 hiljada KM za dovršetak lolakne putne komunikacije Ćelije Štrbački buk).
Pored toga donošenjem Odluka o utrošku danas su operacionalizirana ranije planirana sredstva:
2 miliona KM izgradnja pozorišne sale i rekonstrukcija KC Bihać i
2,5 miliona KM – obnova dvorca Ostrožac, utvrđenih Budžetom FBiH za 2023. god