Foto:ATP
Vrlo sličan scenario onom u sinoćnjem meču. Jedan ili dva poena su odlučili, rekao je Novak nakon pobjede
Prvi reket svijeta, Novak Đoković, danas je eliminisao zemljaka Miomira Kecmanovića za plasman u polufinale ATP 250 turnira u Beogradu.
Kao i protiv Đerea dan ranije, ponovo je u tri seta slavio Đoković, a nakon trijumfa je rekao:
– Vrlo sličan scenario onom u sinoćnjem meču. Jedan ili dva poena su odlučili. Miomir je bio izjednačen, kao što je jučer Đere bio. Opet na mišiće i možda na iskustvo. Zahvalnost publici, bili ste ponovo izvanredni, rekao je Đoković.
– Tijelo se ne ponaša kao prije 10 godina, ali uz božju pomoć i pomoć cijelog tima uspio sam da se oporavim. Mnogo sam se bolje osjećao na terenu danas nego jučer. Radujem se slobodnom danu sutra i polufinalu u subotu, rekao je Novak.
Protivnik će Đokoviću u polufinalu biti bolji iz meča između Karena Hačanova i Tijaga Monteira.
– Zadovoljan sam što u polufinalu neću igrati protiv srbijanskog igrača, to će biti lijepo za promjenu. Čudan je osjećaj dijeliti teren sa sunarodnjacima. Publika je bila sjajna u oba meča i rijetke su situacije kada mogu da igram kod kuće, kada mogu da iskusim ovu atmosferu i zato se radujem sljedećem meču, zaključio je Đoković.
(Izvor: Avaz.ba)