Ministarstvo unutrašnjih poslova RS-a danas je predstavilo novo oklopno vozilo Vihor.
Kako su naveli, riječ je o prototipu vozila, niže kategorije od Despota.
Vozilo je teško ispod šest tona, ima balističku i protivminsku zaštitu kao i Despot, ali je, za razliku od njega, duplo lakše, zadržavajući sve balističke karakteristike.

Ovo vozilo, za razliku od Despota, predviđeno za pet ljudi.

(Izvor: Hayat.ba)