Foto: N1 / AVAZ
Danas se na magistralnom putu Krupac – Bjelašnica desila stravična saobraćajna nesreća u kojoj je smrtno stradao Stanko Jošilo, pripadnik MUP-a Kantona Sarajevo.
Brojni pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo putem društvenih mreža opraštaju se od kolege i prijatelja-
Neka ti je laka zemlja prijatelju moj……Lahka ti zemlja Jole ….Počivao u miru Božijem – samo su neki od komentara na Facebooku.
Stanko Jošilo i njegov kolega E. Vatić iz PU Trnovo bili su u policijskom kombiju kojim su se kretali prema Bjelašnici.

Jošilo koji je rodom iz Trnova stao je u blizini puta kako bi pozdravio majku koja na ovom dijelu ceste prodaje namirnice. U tom trenutku naletilo je vozilo i udarilo ih pozadi nakon čega su od jačine udara prevrnuli preko bankine. Vozilo su morali rezati vatrogasci kako bi povrijeđene izvadili.
Ovom stravičnom događaju svjedočila je Jošilova majka.
(Izvor: Hayat.ba)