ISTAKNUTE VIJESTI

Novalić na Partizanskom groblju: Ovaj čin ne smije ostati bez kazne

Premijer Federacije BiH Novalić je posjetio Partizansko spomen groblje u Mostaru i oštro osudio nezapamćenu devastaciju nacionalnog spomenika.

Novalić poručuje da ovaj čin skrnavljenja spomenika ne smije ostat bez kazne.

“Očekujemo od svih organa da se konačno pozabave tom grupom ljudi i tom organizacijom koja je to uradila. Vidimo da je to organizirano djelo, jer ne možete 700 objekata srušit tako da to niko ne vidi i ne čuje. Učinit ćemo sve kao i 2018. da ponovno revitaliziramo ovaj spomenik. Ako već ne djeluju organi očekujemo da ćemo biti mi više uporniji koji gradimo od onih sto razgrađuju”, kazao je Novalić u Mostaru.

Podsjetimo nacionalni spomenik Partizansko groblje u Mostaru u noći sa utorka na srijedu je potpuno devastiran. Uništeno je svih 700 spomen-ploča.

Porazna činjenica je da se uništavanje Partizanskog groblja dešava godinama te da ni nakon uvođenja videonadzora 2018. i osvjetljavanja, ovaj spomenik i dalje postajee meta fašističkih ispada.

(Izvor: Klix.ba)

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Najnovije vijesti

To Top