Jučer je preminuo 12-godišnji dječak koji je upucan dok je sjedio u parkiranom automobilu u Brooklynu. Njegova porodica je zaustavila auto kako bi mogla nešto pojesti.
Ubrzo nakon parkiranja, oko 19:45, neko je počeo pucati na vozilo i više puta pogodio dječaka, koji je sjedio na suvozačevom mjestu.
Proglašen je mrtvim na mjestu događaja. Zaustavili su se kako bi nešto pojeli, a zatim su se našli usred još jedne besmislene pucnjave – rekao je Michael Kemper, pomoćnik načelnika policije.
Gradonačelnik Eric Adams je na konferenciji za novinare osudio ovaj “napad na nevine ljude” i obećao da će napadač biti uhvaćen.
Policija je saopćila da su svjedoci vidjeli dvije crne limuzine kako se udaljavaju s mjesta događaja. Dodala je da još uvijek nije poznat motiv napada.
(Izvor: Hayat.ba)