Nakon policijske naredbe, fotografije su prebačene nekoliko metara dalje od magistralnog puta, tačnije u dvorišta okolnih kuća koje se tu nalaze

Uoči obilježavanja godišnjice genocida u Srebrenici, pored puta koji iz Bratunca vodi prema Memorijalnom centru Potočari jučer su izložene su fotografije poginulih pripadnika Vojske Republike Srpske, čiji su komandanti osuđeni za genocid nad Bošnjacima.
Policijski službenici u Bratuncu naredili su da se fotografije ubijenih civila i pripadnika VRS-a, sklone sa mjesta gdje su se nalazile.
Nakon policijske naredbe, fotografije su prebačene nekoliko metara dalje od magistralnog puta, tačnije u dvorišta okolnih kuća koje se tu nalaze.
Podsjećamo, načelnik Bratunca Srđan Rankić, izjavio je kako “za ubijene Srbe nema zemaljske pravde”.
– Prošlo je 30 godina a niko nije odgovarao za 3.267 ubijenih Srba od kojih je skoro polovina bilo civila koji su ubijeni u svojim kućama i dvorištima. Na ovaj način želimo da ukažemo da za ubijene Srbe nema zemaljske pravde, rekao je Rankić.
(Izvor: Oslobođenje.ba)