ISTAKNUTE VIJESTI

Sastanak zloglasnih pantera u RS-u, upućene opasne poruke: Spremaju se nemiri…

Odluka Centralne izborne komisije Bosne i Hercegovine da se u manjem bh. entitetu za predsjednika i potpredsjednika ponovo broje glasovi, izazvala je buru posebno kod onih koji su pravili različite izborne malverzacije na dan izbora.

Dragan Čavić je prije nekoliko dana upozorio da je sigurnosna situacija u RS-u veoma napeta, te da bi moglo doći do sukoba Srba i Srba. Atmosferu su dodatno podgrijali i bilbordi širom RS-a, na kojima je napisana poruka ‘Samostalnost’, a čiji su inicijatori upravo veterani tzv. vojske RS-a.

Nakon odluke Centralne izborne komisije Bosne i Hercegovine da se ponovo broje glasački listići sa biračkih mjesta za predsjednika/potpredsjednika Republike Srpske u ovom entitetu politička i sigurnosna situacija sve je složenija.

U petak je održana i press konferencija Udruženja veterana Garda Panteri na kojoj su upućene jezive prijetnje.

Podsjećamo, ova jedinica je za vrijeme agresije na Bosnu i Hercegovinu činila razne zločine nad stanovništvo Brčkog, Janje i Bijeljine, međutim, niko nije procesuiran.

Mi kao veterani imamo odgovornost da brinemo o RS-u – poručili su.

Upozorili su također da je sigurnosna situacija u manjem bh. entietu napeta i istakli su razočarenje odlukom CIK-a da se glasovi za predsjednika RS-a broje u Sarajevu.

Petar Cvijetinović, predsjednik ovog udruženja kazao kako je cilj da se u RS-u izazovu nemiri, gdje bi udario ‘brat na brata’.

Imamo saznanja o nemirima, a pojedine obavještajno radikalne strukture bliske opoziciji angažuju kriminalne strukture. To je vidljivo i ovdje u Bijeljini. Obavijestit ćemo MUP, angažuju se ljudi, spremaju se protesti, nabavljaju gas maske. To nas brine, da ćemo doći u situaciju da udaramo jedni na druge. Mi smo uz legalne institucije RS-a, one koje je izabrala narodna volja, spremni smo ih braniti. Nećemo ulaziti u sukobe, ali ako dođe do napada na insitutucije, volju građana RS-a branit ćemo. Mi ćemo pozvati bratska udruženja da se sljedeće sedmice okupimo. Nećemo dozvoliti da trenutna situacija eskalira u nešto veće – poručio je Cvitanović.

Kazao je kako će pratiti situaciju, te pozvati na razgovor borce i komandante svih jedinica.

Kako je glasao narod to je za nas prihvatljivo, ali nećemo dozvoliti da se dese nemiri, lupanja institucija RS-a – rekao je Cvijetinović.

(Izvor: Hayat.ba)

Najnovije vijesti

To Top