Iz Memorijalnog centra Srebrenica su Abazoviću poručili da “genocid jeste počinjen nad Bošnjacima – jer motiv ubijanja nije bio ‘ubijanje ljudi’, već ubijanje i uništenje jednog naroda.”
“Poštovani premijeru Abazoviću, hvala što ste danas bila sa nama u Potočarima. Međutim, genocid jeste počinjen nad Bošnjacima – jer motiv ubijanja nije bio ‘ubijanje ljudi’, već ubijanje i uništenje jednog naroda. To vas uče presude međunarodnih sudova”, naglasili su iz Memorijalnog centra Srebrenica.
Hamdija Fejzić, aktuelni zamjenik načelnika Opštine Srebrenica i predsjednik Organizacionog odbora o govoru Abazovića je istaknuo: “Šta god da kažu neki koji šalju dvosmislene riječi, ja ću poručiti – ja sam onaj koji je preživio genocid, znam šta je za mene genocid, sve njih treba pitati šta to znači, neće nikoga abolirati bilo kojom rečenicom”.
Reuf Bajrović, potpredsjenik Američko-evropske alijanske u Vašingtonu, poručio je da ono što je Abazović uradio “ne bi niko s mrvom dostojanstva”.
“Dritana treba istjerati iz Potočara nakon ovog negiranja. Čanku svaka čast na principijelnosti”, rekao je Bajrović.
I novinar Dragan Bursać je imao komentar na društvenim mrežama, rekavši: “Kakvo besramlje! Kakvo zastiđe i sramota!”
“Ova osoba nije smjela da bude puštena za govornicu! Ovo je prijatelj četnika i Vučićev pajac. Nedopustivo!”, napisao je Bursać.
(Izvor: N1)