Nogomet

Xavijeva Barcelona postaje stroj za golove

Barcelona je na drugom uzastopnom meču zabila četiri gola u gostima.

Nakon što su prije nekoliko dana na Mestalli pobijedili Valenciju s 1:4 u La Ligi igrači Barcelone su servirali poker i na stadionu Diego Armando Maradona.

U revanš susretu osmine finala Europa lige Katalonci su pobijedili Napoli s 2:4 i to mnogo lakše od očekivanog.

Prvih 15 minuta su donijele dva gola u mreži domaćina. Prvo je pogodio Alba, a zatim i de Jong za sigurno vodstvo i prednost u ukupnom rezultatu.

U 23. minuti Insigne postiže gol iz penala te vraća nadu domaćim, da bi u posljednjim minutama Pique zabio treći gol za Barcelonu.

Aubameyang je nastavio sa sjajnim igrama. U 59. minuti je postigao četvrti gol za Barcelonu i tako riješio pitanje pobjednika.

Napolitanci su preko Politana u finišu uspjeli postići još jedan gol za konačnih i ukupnih 3:5 u dvomeču za Barcelonu koja tako nastavlja svoj put u Europa ligi.

Dalje je prošao i Betis koji je odigrao 0:0 protiv Zenita, dok je Borussija Dortmund ispala od Rangersa jer je meč u Glasgowu završen 2:2. Škoti su prvi duel dobili s 2:4.

Ranije su prolaz u osminu finala Europa lige osigurali Sevilla, Porto, Atalanta i RB Leipzig.

(Izvor: Sportsport.ba)