Nogomet

REAL – PSG 3:1 Benzema hat-trickom izbacio PSG iz Lige prvaka, briljirao i Modrić

Real Madrid je u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka preokretom pobijedio Paris Saint-Germain 3:1 i izborio mjesto u četvrtfinalu najjačeg europskog klupskog natjecanja.

Podsjetimo, Parižani su u prvoj utakmici bili bolji 1:0, a poveli su i u Madridu. Ipak, uslijedio je veliki preokret Reala u svega 17 minuta drugog poluvremena, za koji je najzaslužniji bio Karim Benzema, postigavši sva tri pogotka. Veliku ulogu u preokretu imao je i Luka Modrić, asistent za drugi gol Reala.

Mbappe doveo PSG u vodstvo

U uvodnim minutama utakmice Real je napadao i kontrolirao posjed lopte, dok su Parižani uglavnom prijetili preko Mbappea iz kontri. Vrlo dobar pokušaj u 25. minuti imao je Benzema, no njegov udarac s 20-ak metara izvrsno je obranio Donnarumma.

Devet minuta kasnije, Mbappe je zabio na asistenciju Nuna Mendesa, ali pomoćni sudac je opravdano označio zaleđe. Ipak, već u 39. minuti Mbappe je ponovno zatresao mrežu i ovaj puta je sve bilo čisto.

Real je izgubio loptu na napadačkoj polovici, a PSG je zatim izveo brzi protuudar. Neymar je poslao loptu u prostor neuhvatljivom Mbappeu koji je pobjegao domaćoj obrani i udarcem u bliži kut svladao Courtoisa. Loptu je, čini se, okrznuo i Alaba te tako dodatno otežao zadatak svom vrataru.

REAL MADRID je u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka preokretom pobijedio Paris Saint-Germain 3:1 i izborio mjesto u četvrtfinalu najjačeg europskog klupskog natjecanja.

(Izvor: Index.hr)