Nogomet

Ronaldo i društvo eliminisani iz Lige prvaka: Atletiko i Benfika slave plasman u četvrtfinale

Atletiko je u Mančesteru u vodstvo stigao u 41. minuti pogotkom Lodija, a to im je bilo dovoljno za plasman dalje

Poznata su imena još dvije ekipe koje su izborile plasman u četvrtfinale Lige prvaka, to su Atletiko i Benfika.

Mančester junajted je na Old Trafordu ugostio Atletiko nakon remija 1:1 u Madridu, a u revanšu je slavio sastav iz Madrida, a gol odluke postigao je Lodi u 41. minuti meča.

Nakon 2:2 u Lisabonu, u Amsterdamu su uzvratni meč odigrali Ajaks i Benfika.

Dosta tvrda utakmica bez mnogo prilika viđena je na “Johan Krojf” Areni, a završeno je minimalnom pobjedom Benfike.

Junak Portugalaca bio je Nunjez koji je pogodio mrežu domaćina u 77. minuti utakmice za, ispostavit će se, konačnih 0:1.

Tako su se Benfika i Ajaks pridružili u narednom krugu Mančester sitiju, Realu, Liverpulu i Bajernu.

(Izvor: Avaz.ba)